Galerie Kontrast

O autorovi

Ivana Bachová

Ivana Bachová je česká malířka. V letech 2010 - 2014 studovala Střední uměleckou školu grafickou v Jihlavě, obor Grafický design.  Následovalo studium na Akademii výtvarných umění v Praze (2014 - 2020), ateliér Malba III prof. Michaela Rittsteina, ateliér Malba IV prof. Martina Mainera, ateliér grafiky doc. Dalibora Smutného a ateliér Malba III Josefa Bolfa.

Ivana Bachová se zabývá zkoumáním vzájemného vztahu mezi přírodním prostředím a zkušeností samotného života. Podstatným zdrojem jejího zájmu a inspirací se jí stala voda. Voda se svou schopností ovlivňovat ráz krajiny a také jako zásadní živel spojený s životem. S pohybem. Protože tam, kde je pohyb, je také život. Její obrazy - často v modrých a hnědých tónech - dále zdůrazňují sepětí vody-toku se zemí-krajinou. 

Tvorba Ivany Bachové je celkově zaměřena na ztvárňování přírody a jejích mystérií. Kromě bravurního realistického zpracování obrazu autorku charakterizuje také velký zájem o přírodu samotnou a procesy, které se v ní odehrávají. Jak navenek, jako je například střídání ročních období nebo působení světla a jeho odrazů na zobrazovaný celek nebo působení světla na různých místech - v lesích, u řek a rybníků, specifická barevnost u moře nebo na horách. Také ji ovšem zajímají vnitřní procesy, které se na vodě a dalších zobrazovaných fenoménech projevují. Vytváření mlh a oparů nebo třeba obtékání vody kolem různých překážek ve specifickém prostředí. Z takových zkušeností si Ivana Bachová odnáší pro ni cenné poznání o světě a jeho zákonitostech.
 

Ivana Bachová

Kontaktní formulář

Odesláním toho formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.