Galerie Kontrast

GALERIE KONTRAST

Petr a Pavel Spáčilovi

Galerie Kontrast byla založena v roce 2019, myšlenka k jejímu založení v nás ale klíčila již řadu let. V prostředí soch a obrazů se pohybujeme již tři desetiletí díky rodinné tradici sběratelství. A láska k umění je u nás předávána z generace na generaci. Získané znalosti a zkušenosti uplatňujeme jak při spolupráci s umělci, tak ve prospěch našich zákazníků.

Naše galerie je zaměřena především na prodej děl současných umělců, jejichž tvorba nás oslovuje a považujeme ji za kvalitní. Kromě předních a věhlasných výtvarníků bychom rádi sběratelům nabídli i díla dosud méně známých a mladších autorů.

Umělecká díla nabízíme nejen v internetovém prodeji, ale také v pravidelných aukcích. Aukce jsou pořádány dvakrát ročně prostřednictvím aukčního portálu www.livebid.cz.

Ve spolupráci s městem Kyjov organizujeme v městské galerii příležitostné výstavy. V roce 2020 potěšil kyjovské milovníky umění svou komorní, ale energií sršící výstavou Patrik Hábl. V loňském roce jsme připravili výstavu Jana Pražana.

Rok 2021 byl z pohledu naší galerie bohatý na události. Kromě dvou tradičních aukcí a výstavy Jana Pražana jsme díky štědrosti a nezjištné pomoci umělců byli schopni připravit i Aukci Tornádo. Tato benefiční aukce byla reakcí na ničivý přírodní živel, který řádil v našem regionu. V dobročinné aukci ve spolupráci s Kontem Bariéry  bylo vybráno 352.000,- Kč.

V prosinci loňského roku se pak naše galerie poprvé zúčastnila největšího tuzemského veletrhu současného umění ART PRAGUE. Naše expozice nabídla návštěvníkům pestrou přehlídku tvorby umělců, kteří jsou dlouhodbě zastoupeni v naší galerii.