Galerie Kontrast

O autorovi

Zdena Höhmová

Zdena Höhmová je česká malířka, grafička a ilustrátorka. V letech 1971 - 1975 studovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně, následně v letech 1975 - 1981 Akademii výtvarných umění v Praze (prof. František Jiroudek). 1982-88 pedagogické působení na Katedře výtvarné výchovy PF UJEP v Brně a na VŠUP v Praze. 
Od roku 1988 se věnuje volné malířské tvorbě, kresbě, grafice a příležitostně knižní ilustraci. Je členkou Sdružení Q a Sdružení pražských malířů. Žije a pracuje v Brně a v Praze. Umělecký projev Zdeny Höhmové není jednostranný, tíhne k lyrické inotaci i k expresivně vyhrocenému, symbolickými významy obtíženému tvaru. Pro její výtvarný projev je typická kombinace různých výtvarných technik, propojení olejomalby s kresbou uhlemnebo frotáží v hladké i strukturální malbě nebo práce s otisky barevných pigmentů, písků a grafitu, které tak spojují dva důležité a konstantí rysy její malířské tvorby - smysl pro experiment a cit pro zachování vniřní kontinuity.

Od roku 1981 Zdena Höhmová uspořádala u nás a v zahraničí přes 70 autorských výstav, zúčastnila se kolem 150 společných výstav, uměleckých projektů, bienále a sympozií, veletrhů současného umění, aukčních salonů a dalších. 

Zastoupení ve sbírkách (výběr): Národní galerie v Praze, Moravská galerie v Brně, Muzeum mesta Brna. Soukromé sbírky v ČR, Belgii, Francii, Německu, Rakousku, Itálii a USA.

Zdena Höhmová

Kontaktní formulář

Odesláním toho formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.